вторник, ноември 28, 2023
Google search engine
ПочетнаМакедонија(ВО ЖИВО) Ковачевски доби незгодно прашање додека пазаруваше во маркет, жена го...
spot_img

(ВО ЖИВО) Ковачевски доби незгодно прашање додека пазаруваше во маркет, жена го праша што е поевтино?!

Премиерот Димитар Ковачевски по третпат е на пазарење во скопските маркети. Тој и овојпат е со камери, по претходна најава, заедно со министерот за економија Крешник Бектеши и директорот на Државниот пазарен инспекторат Горан Трајковски, тргна да пазари во скопски маркет.

Претходно, Ковачевски проверуваше цена на лебот, како и цена на тестенините и млечните производи.

Денеска пак, додека пазаруваше една жителка на Скопје го праша Ковачевски што е намалено, што е поевтино, а тој проба да ѝ одговори кои производи се со замрзнати цени, а кои се намалени по десетина проценти.

https://fb.watch/jyp3T18XbO/

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ