вторник, септември 26, 2023
Google search engine
ПочетнаМакедонијаВонредна вест: Силен земјотрес ја стресе Македонија!
spot_img

Вонредна вест: Силен земјотрес ја стресе Македонија!

Силен земјотрес предмалку е почувствуван во Македонија. Според првичните информации земјотресот бил со јачина од 6 степени, а епицентарот е регистриран во Босна и Херцеговина на 44 километри од Мостар.

Потресот бил на длабочина од два километри. Земјотресот е почувствуван и во земјите од регионот.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ