вторник, ноември 28, 2023
Google search engine
ПочетнаМакедонијаВОНРЕДНА ВЕСТ: Владата со нова провокација кон македонскиот народ - Францускиот...
spot_img

ВОНРЕДНА ВЕСТ: Владата со нова провокација кон македонскиот народ – Францускиот предлог пуштен на гласање во Парламентот!

Владата на Република Македонија, на денешната 59-та седница, ја разгледа информацијата од Министерството за надворешни работи, за предлог-преговарачката рамка за Република Македонија со ЕУ, претставена од Француското претседателство со Европската Унија.

На седницата, Владата одлучи предлог-преговарачката рамка да ја проследи до Собранието на Република Македонија на разгледување и донесување понатамошни заклучоци, согласно процедурите на Собранието на Република Македонија.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ