вторник, ноември 28, 2023
Google search engine
ПочетнаМакедонијаВозот ќе тргне, но прашање е кога ќе стигне - Македонија и...
spot_img

Возот ќе тргне, но прашање е кога ќе стигне – Македонија и Србија договорија инвестиција во железничката инфраструктура!?

Премиерите на Македонија и на Србија Димитар Ковачевски и Ана Брнабиќ денеска најавија модернизација на железничката пруга долж Коридорот 10.

Ковачевски истакна дека мора да се инвестира во железничката инфраструктура на Коридорот 10 заради зголемување на капацитетот и зголемување на брзините на транспорт, додека Брнабиќ потенцира дека еден од следните приоритети на српската Влада е брза железница од Белград до границата со Македонија.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ