среда, април 17, 2024
spot_img
ПочетнаШтип NewsВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Несовен возач од Штип прегази малолетник среде пешачки и избега!
spot_img

ВОЗНЕМИРУВАЧКО ВИДЕО: Несовен возач од Штип прегази малолетник среде пешачки и избега!

Несовесен возач со возило удира дете во близина на градскиот пазар во Штип, а од безбедносните камери се гледа дека барем во првите моменти го напушта местото на настанот.

Се чини дека за среќа детето не е повредено.

Граѓаните бараат да се преземат превентивни мерки на оваа улица, за ограничување на брзината на возење.

Од МВР излегоа со реакција дека возачот е пронајден и за истиот е поднесена соодветна пријава.

https://fb.watch/eKlQwPbgQa/

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ