сабота, април 20, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонијаВНИМАВАЈТЕ: Лажни поштари собираат пари за пратки
spot_img

ВНИМАВАЈТЕ: Лажни поштари собираат пари за пратки

На социјалните мрежи се појавува дезинформација за достава на поштенски пратки и износ кој корисникот треба да го плати за да ја подигне својта пратка, информираат од АД „Пошта на Северна Македонија“ .

Оттаму објаснуваат дека Пошта не стои зад овие објави, а секое неовластено претставување во нејзино име е класична злоупотреба и е предмет за кривична и друга законска одговорност.

-Сите вакви случаи кои стигнуваат до нас, веднаш се документираат и се пријавуваат до МВР на понатамошно постапување.Единствено и официјално известување за достава на вашите пратки го вршат нашите пошторазнесувачи.Ви благодариме што го пријавувате секој неовластен обид за злоупотреба на Пошта, велат од оттаму.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ