среда, април 17, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонијаВнимавајте, демнеат крадци и среде бел ден: Приведен маж, напаѓал стари луѓе,...
spot_img

Внимавајте, демнеат крадци и среде бел ден: Приведен маж, напаѓал стари луѓе, крадел паричници и мобилни

На подрачјето на Центар, полициски службеници од Единицата за внатрешни работи Центар и Бит Пазар, вчера во 13.25 часот го лишиле од слобода А.А., на возраст од 29 години, од Скопје. Има основи на сомнение за сторено кривично дело „тешка кражба“, извршена на 15 април на подрачјето на Центар, каде со употреба на физичка сила одзел паричник од 71-годишна скопјанка, соопштија денеска од Министерството за внатрешни работи.

– Исто така, полициски службеници од Единицата за внатрешни работи Аеродром и Драчево, во текот на вчерашниот ден, извршиле службен разговор со пријавениот поради постоење основи на сомнение за сторено кривично дело „разбојништво“ по член 237 од КЗ на РСМ, извршено на 13 април на подрачјето на Аеродром врз 88-годишен скопјанец, од кого одзел паричник и два мобилни телефона, се наведува во соопштението.

По целосно документирање на случајот ќе следи соодветен поднесок. 

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ