вторник, ноември 28, 2023
Google search engine
ПочетнаМакедонијаВнимавајте ако одите во Грција: Макеоднски граѓани исплашени и во паника откако...
spot_img

Внимавајте ако одите во Грција: Макеоднски граѓани исплашени и во паника откако непознати лица им ги искршиле возилата во Калитеа

Искршени стакла и дупнати гуми на возила со македонски регистарски таблички во грчкото одморалиште Калитеа.

Според информации, инцидентот е пријавен, но полицијата се уште не излегла да изврши увид.

Најголемиот дел од оштетените десетна возила биле паркирани кај плажата во непосредна близина на хотелит „Зевс“, но имало оштетени возила во центарот на Калитеа.


ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ