вторник, ноември 28, 2023
Google search engine
ПочетнаМакедонија(ВИДЕО) Трифун Костовски најави враќање во политиката
spot_img

(ВИДЕО) Трифун Костовски најави враќање во политиката

Бизнисменот и поранешен градоначалник на Скопје Трифун Костовски најави свое враќање во политиката.

Тој синоќа гостуваше на телевизија Алфа каде на директно прашање дали планира враќање ево политиката одговори: Апсолутно ДА!

Костовски беше во иста емисија со Зоран Витанов кој пак рече дека нема намера повеќе да се бави со политика.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ