среда, април 17, 2024
spot_img
ПочетнаСцена(ВИДЕО) Слушнете ја „Љуби, љуби довека“, песната со која Тијана Дапчевиќ ќе...
spot_img

(ВИДЕО) Слушнете ја „Љуби, љуби довека“, песната со која Тијана Дапчевиќ ќе учевствува на „Беовизија 2022“

Овагодинешното издание на Евровизија ќе се одржи во Торино, Италија.

Србија ќе избере нов претставник и песна преку две полуфиналиња на 3-ти и 4-ти март и големо финале на 5-ти март.

Македонската пејачка со српска адреса на живеење, Тијана Дапчевиќ оваа година ќе учествува на „Беовизија“ односно ќе биде еден од 36-те учесници која ќе бори да ја претставува Србија на Евровизија 2022.

Имено, Стефан Здравковиќ се откажал од учеството на фестивалот, а на негово место ќе учествува македонската пејачка.

Вчера (08.02.2022), Тијана ја претстави песната „Љуби, љуби довека“ со која ќе учествува на Беовизија, а ако победи ќе ја претставува и Србија на Евровизија во Италија.

Teкстот и музиката се на Леонтина Вукмановиќ, а аранжманот е на Немања Филиповиќ.

Во продолжение слушнете ја песната со која Дапчевиќ ќе учествува на Беовизија.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ