среда, декември 6, 2023
spot_img
ПочетнаСвет(ВИДЕО) Неверојатна снимка од Крим! Основци учат да ракуваат со пушки, им...
spot_img

(ВИДЕО) Неверојатна снимка од Крим! Основци учат да ракуваат со пушки, им се мери време во расклопување на калашников

Руската новинска агенција „RIA Novosi“ прикажала шокантни снимки од ученици, кои во едно училиште на Крим учат да склопуваат пушки „калашникови“.

Ученици од основни и средни училишта се обучуваат како да состават пушки, носат маскирни униформи и учат пешадиска обука.

Децата прво позираат со автоматски пушки, а потоа ги демонстрираат вештините за борба гради во гради.

Во декември 2022-ра година, објавено е дека руското министерство за образование одобрило училишна програма со лекции за војната во Украина, како и учење како се пука од автоматска пушка и како се фрла граната.

Fhttps://twitter.com/ukrpravda_news/status/1635939149801746435?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1635939149801746435%7Ctwgr%5Ee870f583daae21e76e883173572e1495710275e0%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Finfomax.mk%2Fd188d0bed0ba-d181d0bdd0b8d0bcd0bad0b0-d0bed0b4-d0bad180d0b8d0bc-d0bed181d0bdd0bed0b2d186d0b8-d183d187d0b0d182-d0b4d0b0-d180d0b0d0bad183%2F

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ