вторник, март 28, 2023
Google search engine
ПочетнаМагазинЖивот(ВИДЕО) Каква приказна: Од рушевините во Сирија, до средба со Кристијано Роналдо...
spot_img

(ВИДЕО) Каква приказна: Од рушевините во Сирија, до средба со Кристијано Роналдо во С.Арабија

Ал Наср вчера славеше победа против Ал Батин со пресврт во судиското надополнување во вториот дел (3:1).

Познато е дека со доаѓањето на Кристијано Роналдо во Ал Наср, популарноста на клубот порасна до нестварни граници, а на вчерашната средба на трибини имаше посебен гостин.

Мало момче по име Набил Саед, кој беше извлечен од рушевините во Сирија, доби покјана од Ал Наср да го следи споменатиот натпревар, а пред натпреварот имаше и средба со Кристијано Роналдо, која сигурно ќе ја сеќава до крајот на животот.

Животот е некогаш непредвидлив, денес може да бидете под некои рушевини, а веќе ден потоа да го запознаете својот голем идол.

https://twitter.com/Nfcdiario/status/1631694794786324480?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1631694794786324480%7Ctwgr%5E10011befee14e4edcdbc34cf9c9345823ee55db3%7Ctwcon%5Es1_&ref_url=https%3A%2F%2Fsportclub.mk%2Fkakva-prikazna-od-rushevinite-vo-sirija-do-sredba-so-kristijano-ronaldo-vo-s-arabija%2F

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ