сабота, април 13, 2024
spot_img
ПочетнаСвет(ВИДЕО) Зејтин на промоција направи гужва па тепачка, која има трагичен крај
spot_img

(ВИДЕО) Зејтин на промоција направи гужва па тепачка, која има трагичен крај

Седумдесет и четиригодишен маж загина во Бургас додека чекаше да му дојде редот во продавница.

Тој загинал додека чекал ред за масло во еден од големите хипермаркети во комплексот Славејков каде маслото било на промоцијата од 2,99 лева. По долго чекање, починал покрај палетите со зејтин На местото на настанот пристигнала брза помош која констатирала смрт.

Мештаните се револтирани што со часови чекаат да дојдат до зејтин во продавницата. Слична е ситуацијата и пред сите поголеми хипермаркети од истиот ланец во Бургас.

Потрошувачите објавија видео на социјалните мрежи од луѓе кои трчаат до вратите на продавницата во областа Света Троица во Софија за да ја „фатат“ промоцијата.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ