понеделник, септември 25, 2023
Google search engine
ПочетнаВидеоВидео: Дуа Липа на концерт се појави во провокативно издание и приреди...
spot_img

Видео: Дуа Липа на концерт се појави во провокативно издание и приреди спектакл за публиката

Дуа Липа, британска пејачка по потекло од Косово, одржа концерт во Филаделфија во рамките на турнејата „The Future Nostalgia“, каде воодушеви со својот изглед и кореографија.

Дуа избра неколку комбинации за својот настап во Филаделфија, прво се појави во светки, а потоа во провокативен црн костим.

Пејачката приреди вистински спектакл за публиката, а во еден момент се најде на подвижна платформа над публиката.

На почетокот на 2021 година, Липа го издаде новиот албум „Future Nostalgia: Moonlight Edition“ што е втората верзија на албумот „Future Nostalgia“ што Дуа го издаде во март 2020 година.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ