сабота, април 20, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонија(ВИДЕО) ДРАМА ВО МАКЕДОНИЈА: Еден полицаец прободен, двајца прегазени
spot_img

(ВИДЕО) ДРАМА ВО МАКЕДОНИЈА: Еден полицаец прободен, двајца прегазени

Вчера попладне се случуваше вистинска драма во демихисарско каде беа нападнати неколку полициски службеници од кои еден беше прободен, а двајца беа прегазени, целиот настан е снимен на камера.

Околу 08.00 часот на патот Битола-Ресен, со возилото „пежо“, кое го управувал, не застанал на знак за запирање од полициски службеници и притоа со возилото удрил двајца од нив. Набргу откога бил запрен, со остар предмет повредил полициски службеник кој извршувал службени дејствија.

Тој бил приведен во полициска станица и по целосно документирање на случајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

„На 21.02.2022 во 11.20 часот во с.Доленци, демирхисарско, полициски службеници од Полициската станица Ресен го лишиле од слобода И.Ѓ.(41) од Росоман“, велат од МВР.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ