среда, април 17, 2024
spot_img
ПочетнаВидеоВидео: Вознемирен слон превртел автомобил во Јужна Африка
spot_img

Видео: Вознемирен слон превртел автомобил во Јужна Африка

Возач на СУВ во Јужна Африка на потешкиот начин научил што се случува ако му засметаш или вознемириш слон.

Инцидентот е забележан во iSimangaliso Wetland Park во јужноафриканската провинција Квазулу-Натал пред неколку дена додека џип минувал низ паркот.

Снимката која е објавена на социјалните мрежи и на Јутјуб, го прикажува моментот кога слонот го турка и го превртува СУВ-от, кој завршил на покривот.

Сето тоа го снимил друг возач кој се обидувал да му привлече внимание на слонот со сирена.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ