вторник, ноември 28, 2023
Google search engine
ПочетнаМакедонија(ВИДЕО) „Виновен сум, се каам“ – Возачот, кој пијан усмрти дете на...
spot_img

(ВИДЕО) „Виновен сум, се каам“ – Возачот, кој пијан усмрти дете на пешачки во Велес и побегна, очекува поблага казна

Во основниот суд во Велес денеска почна судењето на Ангелче Николов, кој со својот автомобил во декември лани ја усмрти 11-годишната Магдалена, а тешко ја повреди нејзината мајка.

Според информации од таму обвиннетиот ја призна вината.

Инормацијата ја пренесе Телма, погледнете што се случувало во судот во Велес:

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ