среда, април 17, 2024
spot_img
ПочетнаВидео(ВИДЕО) Авион со 133 патници се урна во јужна Кина
spot_img

(ВИДЕО) Авион со 133 патници се урна во јужна Кина

Кинескиот државен медиум CCTV денеска објави дека авионот Боинг 737 се урнал во планински венец во Тенгсиан, Гуангкси, на југот на земјата. Во моментов се во тек спасувачките напори.

Се верува дека авионот, во кој имало 133 патници, се запалил како последица на дефект.

Засега не е познато колку лица се повредени, ниту дали има загинати.

Снимката, наводно, го покажува соборениот авион кружи на социјалните мрежи, но нејзината веродостојност не е потврдена.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ