среда, април 17, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонијаВештачењето утврди: Пиштолите не биле вистински, вели Јавното обвинителство
spot_img

Вештачењето утврди: Пиштолите не биле вистински, вели Јавното обвинителство

На плоштадот “Скендербег” се пукало со пиштол плашливец, утврди вештачењето.

Од страна на полициски службеници од Единицата за насилен криминал извршен е претрес во неговиот дом, пиштолот е одземен, а во координација со Јавен обвинител против Р.А. е поднесена кривична пријава за сторено кривично дело “предизвикување општа опасност” предвидено и казниво по чл.288 од Кривичниот законик.

Денеска лицето е изведено пред Судија на претходна постапка.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ