петок, април 19, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонијаВелешанката Пале ослободена од обвинение
spot_img

Велешанката Пале ослободена од обвинение

Судот во Велес на денешното рочиште ја ослободи од обвинение 23-годишната велешанка Павлинка Илоска.

Велешанката се теретеше за убиство во миг за случајот во кој додека била физички и вербално малтретирана од својот партнер во миг на самоодбрана му нанела фатална рана со нож, при што го убила.

Претходно, во одбрана на Илоска застанаа невладини организации и хелсиншкиот комитет.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ