четврток, септември 21, 2023
Google search engine
ПочетнаМузикаВасил Гарванлиев: Свадбата ќе биде наскоро, во јуни својот избраник ќе го...
spot_img

Васил Гарванлиев: Свадбата ќе биде наскоро, во јуни својот избраник ќе го донесам во Македонија! (ВИДЕО)

Изминатиот период македонските медиуми беа преплавени со веста дека Васил Гарванлиев се верил. И тоа не било каде, туку во Америка. Со неговиот избраник, се препознале на прва, а неговото срце го освоил со едноставноста, но и анонимноста.

Свадбата ќе биде наскоро, а во јуни ќе дојдат во Македонија, за семејството да се запознае со зетот, објавува Бекстејџ. Нема да бидат она кое што се, најгледан телевизиски естраден магазин веќе четиринаесет години „Бекстејџ“ ако не го побараа Васил и да ги дознаат информации од прва рака. Директно од Америка, Васил Гарванлиев со искрена исповед во магазинот зад сцената.

Васил лани се натпреваруваше на „Евросонг“ и се пласира на претпоследното место во полуфиналето со скромни 23 поени (11 од телевоутинг и 12 од жири). Послаб резултат таа вечер имаше само Ирска со 20 поени.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ