среда, септември 27, 2023
Google search engine
ПочетнаСценаВалери Димовска е дисквалификувана од „Ѕвездите на Гранд“: Итна одлука на продукцијата
spot_img

Валери Димовска е дисквалификувана од „Ѕвездите на Гранд“: Итна одлука на продукцијата

Македонската пејачка Валери Димовска е дисквалификувана од музичкото натпреварување „Ѕвездите на Гранд“. Таа ја потврдила оваа информација за српските медиуми и открила дека продукцијата ја исфрлила од натпреварувањето бидејќи не се појавила на снимањето на емисијата поради здравствени причини.

„Бев болна кога се снимаа емисиите од третиот круг и поради тоа сум дисквалификувана. Не можев да се појавам на снимањето. Но, догодина ќе се пријавам пак“, изјавила Валери.

Нејзин ментор во „Ѕвездите на Гранд“ беше рок-музичарот Ѓорѓе Давид.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ