среда, април 17, 2024
spot_img
ПочетнаШтип NewsВажно известување до сите шофери: Булеварот „Гоце Делчев“ ќе биде затворен за...
spot_img

Важно известување до сите шофери: Булеварот „Гоце Делчев“ ќе биде затворен за сообраќај поради градежни активности!

Општина Штип ја информира јавноста дека од денес, па се до завршувањето на градежните активности, Булеварот „Гоце Делчев“ ќе биде затворен за сообраќај на потегот од кружниот тек кај „Хамачи“ сѐ до кружниот тек кај бензинската пумпа „Лукоил“ при излез од Штип.

Сообраќајот ќе биде регулиран така што булеварот „Гоце Делчев“ за влез во Штип ќе биде двонасочен.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ