петок, април 12, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонијаБугарите со провокација на Македонците среде Охрид: Демонстрантите се судрија со полицијата,...
spot_img

Бугарите со провокација на Македонците среде Охрид: Демонстрантите се судрија со полицијата, први обиди за апсење (ВИДЕО)

Обидот за првото апсење на демонстрант во Охрид заврши со судир помеѓу полицијата и демонстрантите.

Маж кој фрли предмет кон терасата каде е сместен бугарскиот клуб и каде има гости присутни на свеченото отворање, требаше дабиде уапсен, но по жестоките реакции на демонстантите, полицијата се откажа од намерата.

Атмосферата во центарот на Охрид станува се потензична. Демонстрантите се поневорзни, а пцовките доаѓаат од двете страни, како од демонстрантите, така и од гостите во бугарскиот клуб кои упатуваат низа на провокации.

Протестот започна пред половина час, а има и големо полициско обезбедување.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ