петок, март 31, 2023
Google search engine
ПочетнаСпортБрегалница останува и без Бобан, Леотар од Босна е новиот клуб на...
spot_img

Брегалница останува и без Бобан, Леотар од Босна е новиот клуб на Георгиев

Офанзивниот играч на Брегалница, Бобан Георгиев се договори кариерата од идната сезона да ја продолжи во тимот на Леотар од Босна.

Екс-репрезентативецот на Македонија веќе има искуство со клубовите од оваа земја, имајќи предвид дека претходно играше за екипата на Борац-Бања Лука.

Брзиот крилен напаѓач настапува и во Србија за Радник Сурдулица, а во домашниот шампионат беше дел и од екипите на Силекс односно Металург.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ