петок, април 12, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонијаБочварски убедува: Патарините се потребни за нови и модерни патишта!
spot_img

Бочварски убедува: Патарините се потребни за нови и модерни патишта!

Иако граѓаните се револтирани поради лошите автопатишта низ Македонија, министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски уверува дека патарините се потербни за изградба на нови и модерни патишта.

„За да градиме и реновираме автопатишта потербни се патарини, без оглед на постојаните дискусии за цените на патарините“, изјави Бочварски, кој дополнително додаде дека се’ што се прави се прави во интерес на граѓаните.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ