среда, април 17, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонијаБочварски со совет до граѓаните: Доколку ви се скапи патарините на автопатот...
spot_img

Бочварски со совет до граѓаните: Доколку ви се скапи патарините на автопатот Штип-Миладиновци, патувајте по регионалните патишта!

Министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски за македонските медиуми даде изјава во врска со патарините на автопатот Миладиновци-Штип.

„Постои и алтернатива за сите оние на кои им е скапо да патуваат во овој правец, може да патуваат преку регионалните патишта“, потенцираше Благој.

Како што беше најавено од Министерството за транспорт, од денеска се пуштија во употреба патарините на автопатот Штип – Миладиновци. Ова значи дека за патување до Свети Николе ќе треба да се платат дополнителни 140 денари, додека во правец за Скопје, 320 денари.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ