среда, декември 6, 2023
spot_img
ПочетнаМакедонијаБорисов со нова закана: Повеќе не можеме да бидеме добри со Македонците
spot_img

Борисов со нова закана: Повеќе не можеме да бидеме добри со Македонците

Ваша грижа во ЕУ е да ги натерате Македонците да се однесуват како земја кандидат за членство во ЕУ, рече претседателот на ГЕРБ, Бојко Борисов на вечерашниот митинг во Варна, обраќајќи му се на лидерот на ЕПП, Манфред Вебер.

-Да ги затвораат бугарските клубови, да ги тепаат Бугарите кои имаат бугарска самосвет, ова не е цивилизирано. Сака да го следите овој процес. Ние не можеме повеќе да бидеме добри, сега се на ред они да докажат дека се добри – изјави Борисов, пренесува БГНЕС.

Тој додаде ГЕРБ докажала дека е европска партија со тоа што им даде зелено светло на Македонија и Албанија за почеток на преговори.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ