среда, април 17, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонијаБоки 13 крвнички претепан од тројца затвореници - Со Брза помош итно...
spot_img

Боки 13 крвнички претепан од тројца затвореници – Со Брза помош итно пренесен во болница!

Контроверзниот Бојан Јовановски – Боки 13 бил брутално претепан во затворот „Идризиво“, дознава „А1он“.

Лекарите констатирале повреди во пределот на главата, рацете, но и во абдоменот каде веќе имаше здравствени проблеми, поради што претходно беше задржуван во болница и лекуван.

Од МВР потврдуваат дека пријава стигнала и до нив. Неофицијално, за настанот постојат и видео записи од безбедности камери во затворот.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ