петок, септември 22, 2023
Google search engine
ПочетнаСпортБК „Балканец“ уште еднаш ги направи горди Штип и Македонија: Бројни медали...
spot_img

БК „Балканец“ уште еднаш ги направи горди Штип и Македонија: Бројни медали и неверојатна доминација среде Грција

Со факели синоќа беа дочекани младите борачи на БК „Балканец“ во Штип, кои со медали се вратија од Сидирокастро – Серес, Грција.

На Балканското првенство што се одржуваше од 05 до 07 мај,  младите борачи на „Балканец“ освоија четири медали,  двајца станаа балкански шампиони и две трети места.

Во екипен пласман кадети (У-17),  македонската репрезентација го освои третото место.

Пласман:

Пионери (У-15):

Категорија: 68кг. Зоран Шоров – прво место.

Кадети (У-17)

Категорија: 55кг. Стефан Стојков – прво место;

Категорија:55кг. Стојанче Стојков – трето место;

Категорија: 53кг.Марија Цветанова – трето место.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ