недела, декември 10, 2023
spot_img
ПочетнаМакедонијаБитолчани сплотени дадоа масовна поддршка за Ламбе Алабаковски
spot_img

Битолчани сплотени дадоа масовна поддршка за Ламбе Алабаковски

Битолчани сплотени дадоа масовна поддршка за Ламбе Алабаковски

Во Битола денеска од 18 часот пред полициската станица започна протест за поддршка на пејачот Ламбе Алабаковски. „Слобода за Ламбе“, и „Во градот на Стив Наумов нема место за Ванчо Михајлов“ беа дел од пораките испишани на транспарентите на граѓаните кои протесираа пред полицијата во Битола.

Битолчани сплотени како никогаш до сега, масновно излегоа пред полициската станица во знак на подршка на пејачот.

Битолчани сплотени како никогаш до сега, масновно излегоа пред полициската станица во знак на подршка на пејачот.

Алабакоски е пренесен во притворското одделение во Штип, а според обвинението му се заканува затворска казна од една до пет години.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ