вторник, јуни 6, 2023
Google search engine
ПочетнаМакедонија„Белград“ ефект и кај младите во Македонија: 13-годишен ученик од скопски Чаир...
spot_img

„Белград“ ефект и кај младите во Македонија: 13-годишен ученик од скопски Чаир вперил пластичен пиштол кон учениците

Тринаесетгодишен ученик од скопски Чаир извадил пластичен пиштол и го вперил кон учениците, информираа од министерството з внатрешни работи.

Од МВР велат дека за настанот е известен и јавен обвинител за малолетници.

„Околу 12 часот во просториите на основно училиште на подрачјето на Чаир, Скопје, полициски службеници во присуство на родители, педагог, психолог и директорката на училиштето извршиле службен разговор со малолетник-ученик во училиштето, постапувајќи по претходна пријава од директорката на училиштето дека извадил пластичен пиштол (играчка) и го насочил кон други ученици, а потоа и го предал на неа“, велат од МВР.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ