петок, април 19, 2024
spot_img
ПочетнаБалканБелград во шок: Македонец се полил со бензин, па се самозапалил!
spot_img

Белград во шок: Македонец се полил со бензин, па се самозапалил!

Во Нов Белград, Македонец се полил со бензин и се запозапалил. Нешто пред 13 часот се запалил маж од Македонија, откако инвеститори дошле да му ја урнат неговата барака во Нов Белград, спроти трговскиот центар Делта сити.

Како што пренесува Блиц, идентитетот на човекот е З.Н., државјанин на Македонија. Мажот со изгореници со возило на Брза помош е пренесен во Угентниот цента.

Работниците прво го изгаснале запалениот маж со противпожарен апарат, а потоа продолжиле со демолирање на бараката. Човек дошол сам во блиската продавница и молел за помош, а работниците рекле дека глетката била ужасна.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ