среда, април 17, 2024
spot_img
ПочетнаШтип NewsБезбедноста на граѓаните пред се' - ЈП Стипион од денес го решава...
spot_img

Безбедноста на граѓаните пред се’ – ЈП Стипион од денес го решава проблемот со тротоарот кај ОУ „Димитар Влахов”

Директорот на ЈП Стипион, Кирил Зајков, најви дека од денес ќе се проширува тротоарот кај ОУ „Димитар Влахов” во насебата Сењак.

Станува збор за долгогодишен проблем кој ја загрозува безбедноста пред се’ на учениците и наставниците во ова училиште.

Според Зајков, реконструкцијата треба да заврши до следната седмица, а потоа ќе се продолжи со системско решавање на тротоарски површини и на останати улици во населба Сењак.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ