четврток, март 30, 2023
Google search engine
ПочетнаШтип NewsБезбедноста и сигурноста на граѓаните пред се: Штипјани ќе добијат кружен тек...
spot_img

Безбедноста и сигурноста на граѓаните пред се: Штипјани ќе добијат кружен тек наместо крстосницата кај градската црква – „Св. Никола“

Нов кружен тек ќе ја замени крстосницата кај градската црква „Св. Никола“, во Штип. Целта на овој проект е поголема безбедност кај учесниците во сообраќајот, но и за останатите граѓи.

Со градежни активности ќе се започне во средината на месец август, а истите се очекува да завршат на почетокот на септември. За овој проект се превидени од 3 до 4 милиони денари, пари издвоени од буџетот на Општина Штип“, изјави градоначалникот на Штип, Иван Јорданов.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ