вторник, ноември 28, 2023
Google search engine
ПочетнаСценаБалканаската „дива“ слави 27 години постоење на музичката сцена: Карлеуша ги поздрави...
spot_img

Балканаската „дива“ слави 27 години постоење на музичката сцена: Карлеуша ги поздрави фановите со ново секси издание (ФОТО)

Поп дивата Јелена Карлеуша прославува 27 години од почетокот на нејзината кариера.

На социјалната мрежа Инстаграм објави фотографија по тој повод, облечена во цветен фустан со доминантна розова боја, а во преден план беа нејзините долги извајани нозе. Во описот им се обрати на следбениците.

„Хероина. Денес славам 27 години кариера. Што се преживеавме заедно, драги мои… Успеавме, нели? А најдоброто допрва доаѓа. Многу сум среќна што наскоро ќе го слушнете мојот нов албум и се што подготвивме за вас. Заслуживте бидејќи сте со мене сиве овие години, а јас го ценам тоа“, напиша Јелена.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ