петок, септември 22, 2023
Google search engine
ПочетнаСценаАстибо Џез Фестивал 2023 повторно во Штип
spot_img

Астибо Џез Фестивал 2023 повторно во Штип

На 19 септември (вторник) во Дом на млади во Штип, со почеток во 20:00 часот ќе се одржи единасеттото издание на Астибо Џез Фестивал.

На ова издание на фестивалот ќе настапат;  Влатко Стефановски Трио, Skopje Jazz Inc. и Гоце Стевковски Квинтет. Картите по цена од 400 денари може да ги набавите преку онлајн сервисот на Дом на млади – Штип.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ