вторник, ноември 28, 2023
Google search engine
ПочетнаСценаАндрија Милошевиќ стана татко на 43 години: Александра на свет донесе момче
spot_img

Андрија Милошевиќ стана татко на 43 години: Александра на свет донесе момче

Актерот Андрија Милошевиќ и неговата вереница Александра Томиќ станаа родители, јавуваат српските медиуми. Актерите го добија својот прв наследник, а како што дознава Република.рс, бебето кое го доби имато Реља тежи 3 килограми и 300 грама.

Инаку, името Реља е популарно машко име кое припаѓа на традиционалните и старословенските имиња, познато од античко време и често им се дава на машките деца, а особено е популарно во последните години во Србија.

Андрија заедно со сопругата неодамна дадоа изјави за домашните медиуми очекувајќи ја приновата, околу изворот на името и сите

„ВО НИТУ ЕДЕН МОМЕНТ НЕ ГО КРИЕВМЕ ПОЛОТ НА БЕБЕТО, САМО НЕМАВМЕ ЖЕЛБА НИТУ ПОТРЕБА ДА ЈА ИНФОРМИРАМЕ ЈАВНОСТА ЗА СИТЕ ДЕТАЛИ. ГО ЧЕКАМЕ НАШИОТ СИН РЕЉА. ИМЕТО МУ ГО ДАДЕ ЕДЕН ОД МОИТЕ НАЈДОБРИ ДРУГАРИ, СТЕВАН, СО КОЈ ДРУГАРУВАМЕ ОД 1990 ГОДИНА, ОД ПРВО ОДДЕЛЕНИЕ И ДЕНЕС СМЕ НЕРАЗДЕЛНИ, А ТОА МНОГУ МИ ЗНАЧИ“ – ИЗЈАВИ АЛЕКСАНДРА ЗА „STORY”.

„ИМАМ ЖЕЛБА ЗА ГОЛЕМО СЕМЕЈСТВО. НЕ БРЗАМ, НЕ МИСТИФИЦИРАМ, НО ТОА Е ИДЕАЛОТ. ЌЕ ВИДИМЕ КОЛКУ ЌЕ МОЖЕМЕ, НО КОЛКУ И ДА СМЕ НА МАСА ЌЕ БИДЕМЕ СЕМЕЈСТВО“ – РЕЧЕ ТОЈ. – изјавил неодамна  актерот, кој не криел колку сака да стане татко.

„АПСОЛУТНО СУМ ПОДГОТВЕНА, НО ТОА НЕ ЗНАЧИ ДЕКА НЕМАМ ОДРЕДЕН ТИП НА СТРЕС КОЈ Е ПРИЧИНЕТ ОД ВОЗБУДАТА И ЖЕЛБАТА РАБОТИТЕ ДА СЕ ОДВИВААТ КАКО ШТО ТРЕБА. ПРЕД СЕ МИСЛАМ НА ПОРОДУВАЊЕТО. ИМАВ СРЕЌА ШТО БРЕМЕНОСТА МИ ЈА ВОДЕШЕ ПРОФ. ДЕЈАН ФИЛИМОНОВИЌ, КОЈ МЕ ВОДЕШЕ НИЗ ЦЕЛА БРЕМЕНОСТ КАКО „НИЗ ПРОШЕТКА“ И НЕ МИ ДОЗВОЛИ ДА РАЗВИЈАМ НИКАКВИ СТРАВОВИ И ПАРАНОЈА. ЕДВАЈ ЧЕКАМ ДА ГО ВИДАМ ТОА МАЛО СУШТЕСТВО“ – ДОДАДЕ АКТЕРКАТА.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ