понеделник, април 15, 2024
spot_img
ПочетнаМагазинЖивотАмпутиран палец на дете откако негователката му ја приклештила раката на врата
spot_img

Ампутиран палец на дете откако негователката му ја приклештила раката на врата

Двегодишно дете е повредено во градинка во Белград откако воспитувачката му ја приклештила раката на влезната метална врата.

Полицијата на 20 април околу 15.40 часот била известена дека на Детската клиника било донесено дете во придружба на неговата мајка и воспитувачка од градинка.

Утврдено е дека при затворањето на портата, воспитувачката му го штипнала палецот од десната рака на детето.

Во болницата констатирани се тешки физички повреди и извршена е делумна ампутација на палецот на десната рака, пренесуваат српските медиуми.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ