петок, април 12, 2024
spot_img
ПочетнаМакедонијаАлбанец со емотивно писмо до своите пријатели: Треба да ни е гајле...
spot_img

Албанец со емотивно писмо до своите пријатели: Треба да ни е гајле за Македонија – „Не“ за ултиматум, време е да се обединиме!

Умјер Муамеди со емотивно писмо се обрати до македонската јавност, но и до своите пријатели Албанци.

„Вчера на мој пријател кој постојано ми викаше дека ние сме Албанци и не треба да ни е гајле за Македонија му се слоши и викнавме брза помош. Арно ама, брзата помош не дојде ниту од Приштина ниту пак од Тирана туку од 8-ми септември Скопје. Од вчера и на него му стана јасно за кого треба да се бориме. За Македонија, се гледаме во 19. часот“, стои во ФБ постот на Умјер

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ