петок, јануари 27, 2023
Google search engine
ПочетнаШтип NewsЈорданов: Иднината ни зависи од најмладите генерации - Сите градинки во Штип...
spot_img

Јорданов: Иднината ни зависи од најмладите генерации – Сите градинки во Штип ќе бидат целосно уредени и модернизирани (ФОТО)

Од денес почна реконструкција и уредување на дворното место во клон Пчелка.

Реконструкцијата предвидува поставување на нови павер елементи, нова заштитна ограда како и нови детски реквизити.

Со ваков вид на уредување ќе продолжиме и во клон Росица со Ново Село.

„Иднината ни зависи од најмладите генерации … Затоа и во текот на наредниот период сите градинки ќе добијат анатомски столчиња и масички се со цел модернизирање и подобрување на условите во целокупниот згрижувачки процес“, истакна градоначалникот на Штип, Иван Јорданов.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ