петок, јануари 27, 2023
Google search engine
ПочетнаМакедонијаПолициска акција - Апсење среде Штип
spot_img

Полициска акција – Апсење среде Штип

Вчера (06.12.2022) во 07.45 часот на улица „Балканска“ во Штип, полициски службеници од Полициската станица Штип, по наредба од Основен суд Штип, го привеле Д.И.(38) од Штип за доиздржување на затворска казна.

Лицето било спроведено во Казнено – поправната установа Затвор Струмица за доиздржување на казната.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ