сабота, декември 10, 2022
Google search engine
ПочетнаШтип NewsНова акција на МВР: Приведен 29-годишник од Турција во Штип, во автомобилот...
spot_img

Нова акција на МВР: Приведен 29-годишник од Турција во Штип, во автомобилот му била пронајдена марихуана

На 24.11.2022 околу 00.15 часот на ул.„Стојан Рибата“ во Штип, полициски службеници од СВР Штип го лишиле од слобода Б.Д.(29) од Република Турција, со привремен престој во Штип, затоа што при преглед кај него и во возилото „мерцедес“ со скопски регистарски ознаки, кое го управувал, била пронајдена и одземена марихуана. По документирање нас лучајот против него ќе биде поднесена соодветна пријава.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ