сабота, декември 10, 2022
Google search engine
ПочетнаМакедонијаТаче со порака до македонскиот народ - Да им кажеме на роднините...
spot_img

Таче со порака до македонскиот народ – Да им кажеме на роднините да облечат џемпер, само така ќе се заштеди струја! (ВИДЕО)

Ако може во една Германија во зима да се облече џемпер, и тоа по дома, тогаш може и во Македонија, ќе порача на една од неговите трибини премиерот Димитар Ковачевски, додавајќи дека во овој периот на слави сите на пријателите и роднините треба да им го кажеме тоа.

Овој е бетер од аболициранот муртинец, коментира јавноста, а Ковачевски продолжи со строењето на неговите министри:

https://fb.watch/g__ibx44r7/

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ