сабота, декември 10, 2022
Google search engine
ПочетнаМагазинЖивотСеверна тоне како „Титаник“: Од независноста на Македонија - 600.000 жители ја...
spot_img

Северна тоне како „Титаник“: Од независноста на Македонија – 600.000 жители ја напуштиле државата

Податоците кои вчера беа објавени покажуваат масовен егзодус на Македонците, односно масовно иселување од државата.

Резултатите ги коментира генералниот секретар на Левица, Јована Мојсоска која на Фејсбук напиша:

– Од независноста на Македонија, 600.000 жители ја напуштиле државата. Ако секој од нив има во просек тричлена фамилија, тоа се 1.800.000 жители.

Или една цела Македонија доживеала егзодус во изминативе три децении.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ