сабота, декември 10, 2022
Google search engine
ПочетнаШтип NewsШтип стана расадник на марихуана - Приведен 20-годишник од Турција
spot_img

Штип стана расадник на марихуана – Приведен 20-годишник од Турција

На 23.11.2022 во 01.45 часот на ул.„Питу Гули“ во Штип, полициски службеници од Полициската станица Штип  го привеле Б.Т.(20) од Република Турција, со привремен престој во Штип, затоа што кај него била пронајдена и одземена марихуана.

По документирање на случајот против Б.Т. ќе биде поднесен соодветен поднесок. 

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ