сабота, декември 10, 2022
Google search engine
ПочетнаМакедонијаЦиркусот продолжува: Таче го стана и Бочварски - Ајде Благоја, стани да...
spot_img

Циркусот продолжува: Таче го стана и Бочварски – Ајде Благоја, стани да те видат сите во салава (ВИДЕО)

Четврта година како си ти министер за транспорт и врски и затоа Благоја е тука, рече премиерот Димитар Ковачевски во пофалбите за својот министер Бочварски.

– Стани Влагоја да те видат сите. Дајте му поддршка! – порача Ковачевски.

Премиерот, како што објавивме, истото го направи и со министерката за одбрана Славјанка Петровска, која рече дека „вреди повеќе од цел ИК на ВМРО-ДПМНЕ“ и како на прваче и нареди:

– Стани Цаци да те видид сала!

https://fb.watch/gZO2nayqoq/

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ