сабота, декември 10, 2022
Google search engine
ПочетнаШтип NewsПолицијата повторно „намириса“ дрога - Двајца велешани приведени кај штипската населба Три...
spot_img

Полицијата повторно „намириса“ дрога – Двајца велешани приведени кај штипската населба Три Чешми

На 21.11.2022 во 22.30 часот на експресниот пат Штип-Скопје, кај населбата „Три Чешми“ во Штип, полициски службеници од СВР Штип ги привеле  С.В.(38) и Р.С.(46), двајцата од Велес, затоа што при контрола на  возилото во кое се превезувале, кај С.В. биле пронајдени и одземени марихуана, хероин и таблети. По целосно документирање на случајот против лицата ќе биде поднесен соодветен поднесок.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ