сабота, декември 10, 2022
Google search engine
ПочетнаШтип NewsДоаѓа голем студ во Македонија, од петок температури под нулата
spot_img

Доаѓа голем студ во Македонија, од петок температури под нулата

Утре и в четврток времето ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд, а на планините со повремен локален снег.

Во петок и сабота ќе настапи преодно стабилизирање на времето, а во недела се очекуваат нови локални врнежи од дожд и снег на планините.

Како што најавуваат од УХМР, од петок утринските температури на повеќе места ќе бидат под нула.

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ