сабота, декември 10, 2022
Google search engine
ПочетнаШтип NewsСите патишта и денес водат во Штип: Музичка треска, вкусна пастрамајлија и...
spot_img

Сите патишта и денес водат во Штип: Музичка треска, вкусна пастрамајлија и уште една спектакуларна ноќ со Куку Леле, Зоран Илиев и легендарниот Цетински

Синоќа Штип беше главен центар на Источна Македонија, заеднички се сплотивме во име на забавата, музиката и дегустацијата на препознатливиот бренд – „Штипска пастрамајлија”.

Со спектакуларен музички перформанс на ДНК, Џамбо, Јелена Розга, по две години и официјално е отворено четиринаесеттото издание на “Пастрамалијадата”.

Сите патишта водат и денеска во Штип, ве покануваме да бидете присутни на уште една незаборавна ноќ со Куку Леле, Зоран Илиев и легендарниот Цетински!

ПОВРЗАНИ ОБЈАВИ
Google search engine
spot_img
spot_img

ПОСЛЕДНО ОБЈАВЕНИ